Dyskusyjne Kluby Książki
Wiosenne propozycje Dyskusyjnych Klubów Książki
Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki poleca:
„Samotne wyspy i storczyk” Anna Onichimowska
„Bohaterem pierwszej części poczytnej serii dla młodzieży jest Maciek. Chłopak kończy liceum, próbuje dostać się na ASP, przeżywa pierwsze miłosne uniesienia... I oczywiście staje przed wyborami, które mogą zaważyć na całym jego życiu. Czy decyzje jakie podejmie okażą się właściwe?...”
Z tęsknoty za Judy” Anne Cassidy
„Odeszła sztywno wyprostowana, z zadartą dumnie głową. Nie chciała włożyć kurtki, jej jaskrawa bluza przyciągała wzrok. Kilka osób odwróciło się za nią; mała dziewczynka z balonem, bez kurtki w zimny wieczór, wyglądała zabawnie.”
„Herbata z jaśminem” Agnieszka Gil
Rodzina Martyny jest daleka od ideału. Dziewczyna nie znajduje w niej oparcia i z zazdrością obserwuje nowych sąsiadów, tak radosnych i szczęśliwych. Ona nie może liczyć na zbyt wiele rodzicielskiej miłości, dlatego akceptacji i ciepła szuka w kontaktach z obcymi. Jednak nieufność oraz wrodzony pesymizm utrudniają jej tworzenie bliższych więzi, nawet z ludźmi, na których jej zależy... Czy komuś wreszcie uda się dotrzeć do serca dziewczyny i nauczyć ją optymizmu? A może nawet ofiarować miłość i zapewnić poczucie bezpieczeństwa, o których tak marzy?
Dyskusyjny Klub Książki poleca:
„Droga do Różan” Bogna Ziembicka
„To pełna ciepła opowieść o tym, że wszystkie chcemy kochać i być kochane. O samotności, zdradzie i płomiennym uczuciu. O mężczyznach, którzy nie odwzajemniają naszej miłości, ale pozwalają się kochać. I o tych, którzy kochają nas niezależnie od okoliczności. To historia o sile...”
„Trzepot skrzydeł” Katarzyna Grochola
„Opowieść o młodej kobiecie, która ma męża, pracę, własny dom. Z pozoru wszystko wygląda kolorowo, naszej bohaterce niczego nie brakuje, a jednak Hanka nie promienieje szczęściem. Za zamkniętymi drzwiami, gdy nikt nie widzi, jej życie zamienia się w koszmar, z którego nie potrafi się wyrwać. Dla ułożonego, dobrze zarabiającego męża jest najważniejsza na świecie. Niestety, oblicze tej miłości jest tragiczne…”
„S@motność w sieci” Janusz L. Wiśniewski
„Powieść tak współczesna, że bardziej nie można: z Internetem, pagerem, elektronicznymi biletami lotniczymi, dekodowaniem genomu i SMS-ami. A przy tym tak tradycyjna jak klasyczna historia miłosna. Powieść o miłości w Internecie. Tej ostatecznej, tej, o której się marzy...”